Vepřová kýta (cena za kg)

Kód: 802VKYTDV
Skladem (>5 kg)
Možnosti doručení

Vepřová kýta se řadí k zadní čtvrti jatečné půlky a je její největší částí. Poskytuje velice kvalitní libové maso s širokým kulinářským potenciálem a patří k nejžádanějším řezům vepřového masa.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Vepřová kýta se dělí na několik částí. Vrchní šál je jemně vláknitý a obsahuje pouze 3 % tuku, spodní šál je jemně mramorovaný a pokrytý tenkou tukovou vrstvou. Ořech má zaoblený tvar a poskytuje křehké a jemně vláknité maso. Špička kýty je velmi jemně protkaná tukovými žilkami a vyniká skvělou chutí a křehkostí masa.

Nejznámější je kýta v podobě dušené, vařené nebo uzené šunky. Jednotlivé části však nabízejí celou řadu dalších možností zpracování – hodí se k pečení, dušení i minutkovým úpravám. Z vrchního šálu lze připravit skvělé přírodní řízky, spodní šál se používá na vepřové guláše nebo na rolády. Ořech nakrájený na kostky je vhodný na masové fondue, špička kýty se nejčastěji peče a dusí.

Zadejte si požadované množství, podle možnosti buď vybereme přibližně odpovídající kus, nebo upravíme objednávku a individuálně dohodneme co je k dispozici.