Vepřová krkovice (cena za kg)

Kód: 804VKRKDV
Brzy bude k dodání - zadejte si hlídání
Možnosti doručení
Položka byla vyprodána…

Krkovice patří k nejoblíbenějším a nejhodnotnějším řezům z vepřového masa. Díky vyššímu obsahu tuku má výraznou chuť, je velmi šťavnatá a hodí se pro celou řadu kuchyňských úprav. Nachází se v přední části vepřové čtvrtě a odděluje se před čtvrtým nebo pátým žebrem.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Charakteristickým znakem krkovice je velké množství jemných i silných tukových žilek, jimiž je sval protkán. Podíl tuku se obvykle pohybuje v rozmezí 10–14 %.

Vepřová krkovice ve formě řízků či steaků s kostí se hodí pro minutkovou úpravu na grilu i pánvi, klasikou je smažení v trojobalu. Díky výraznému mramorování zůstává po tepelné úpravě krásně šťavnatá a aromatická. Plátky nebo kostky lze dusit na kmíně či houbách, využívají se také do gulášů. Krkovice vcelku je vhodná k pečení a dušení, po rozkrojení na plát se z ní připravuje roláda. Velice populární je také v uzené podobě, která se servíruje s bramborovou kaší, kyselým zelím, využívá se jako náplň do knedlíků a přidává se do vydatných polévek.

Zadejte si požadované množství, podle možnosti buď vybereme přibližně odpovídající kus, nebo upravíme objednávku a individuálně dohodneme co je k dispozici.